W czwartek 11 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie pod opieką nauczycieli mieli możliwość uczestniczyć w Międzynarodowych Targach branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka). Grupa liczyła ok. 30 osób, byli to uczniowie klas technicznych spedycyjnych, transportu drogowego oraz klas branżowych. Dzięki wycieczce młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat rynku transportowego i technologii, z której korzystają obecnie przewoźnicy. Na Targach wśród wystawców byli przedstawiciele firm spedycyjnych i logistycznych, z którymi odwiedzający mogli porozmawiać i dowiedzieć się jakie są aktualne trendy w branży. Organizowane były różnego rodzaju warsztaty i konferencje dotyczące branży TSL. Uczniowie skorzystali m.in. z symulatora jazdy pojazdu ciężarowego, zobaczyli sprzęt magazynowy (wózki widłowe, terminale mobilne) oraz oprogramowania planujące jazdę kierowcy.

Warsaw MTTSL Expo to ważne wydarzenie biznesowe i zawodoznawcze, które organizowane jest co roku. Wycieczkę połączono z wizytą w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Pomysł na wizytę w muzeum okazał się trafiony w dziesiątkę. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali przewodnika opowiadającego o historii pojazdów, które m.in. wypożyczane były dla wielu polskich i zagranicznych produkcji filmowych (m.in. "Czterej pancerni i pies", "Awantura o Basię", "Vabank", "Czas Honoru"). Wśród eksponatów był czołg Rudy 102, amerykański kabriolet, jakim jeździł E. Presley, samochód Lecha Wałęsy lub samochód Daniela Olbrychskiego. Dziękujemy przewodnikowi za sporą dawkę wiedzy i niezapomniane wrażenia.

Organizatorem i kierownikiem wycieczki był pan Tomasz Morzyc. Pozostałymi opiekunami były p. Joanna Świdzińska oraz p. Beata Wronka- nauczyciele zawodu.

Poniżej fotorelacja.

W ramach edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie szkół ponadpodstawowych od września poza dotychczasowymi tematami, np. z zakresu udzielania pierwszej pomocy, mają uczyć się też m.in. obsługi broni, czy strzelania z niej.

W ramach zajęć odbywać się maja także ćwiczenia strzeleckie na strzelnicach. To na nich młodzież ma poznawać techniki obsługi broni kulowej, pneumatycznej czy repliki broni strzeleckiej (ASG).

Dnia 11 kwietnia klasy pierwsze - TD, TM i BM pod opieką nauczycieli ZSS wzięły udział w takich zajęciach, które odbyły się na strzelnicy LOK-u w lesie miejskim.

Organizator: Marzena Ejdys.

Tekst i zdjęcia: Marzena Ejdys.

Dzień Otwarty za nami! W środę 10 kwietnia naszą szkołę wypełnił gwar najmłodszych gości. Przyszli uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami mieli okazję dokładnie zapoznać się z bogatą bazą dydaktyczną szkoły. „Drzwi otwarte” były okazją do poznania pracowni szkolnych, porozmawiania z nauczycielami zawodów, wymiany doświadczeń z uczniami, uczącymi się w ZSS.

Miłym akcentem były zajęcia z transportu i logistyki przeprowadzone przez Panią Beatkę Wronkę, na których uczniowie poznali tajniki zawodu technik spedytor.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas.

To był wyjątkowy dzień pełen wrażeń!

Dnia 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

W dniach 4 i 5 kwietnia w naszej szkole odbywały się warsztaty zorganizowane przez nauczycieli uczących w ZSS, w których uczestniczyli uczniowie z 15 klas.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Autor tekstu: Olga Witkiewicz-Bury

Zdjęcia: Martyna Karolewska

Drogi Ósmoklasisto!

Jeżeli rozważasz wybór naszej szkoły (Szkołę Branżową lub Technikum) zapraszamy Cię na

DZIEŃ OTWARTY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 10 KWIETNIA W ŚRODĘ W GODZINACH 9.00 - 14.00

W Dniu Otwartym:

• poznasz szkołę i nauczycieli •

• opowiemy Ci o zawodach, których nauczamy •

• pokażemy Ci nasze pracownie zawodowe (spedycyjną, kolejową, warsztaty mechaniczne) •

• dowiesz się jakie są zasady rekrutacji •

• oraz czekają Cię dodatkowe atrakcje przygotowane przez pracowników szkoły •

ZAPRASZAMY UCZNIÓW WRAZ Z OPIEKUNAMI, OSOBY INDYWIDUALNE LUB GRUPY ZORGANIZOWANE

 

29 lutego 2024 r. odbył się Międzyszkolny Turniej w Grę FIFA 2024. Szkołę reprezentowali Maksymilian Rutkowski z klasy 2TM i Oskar Kłodowski z klasy 3TM. Maksymilian Rutkowski dotarł aż do półfinału i zajął 4 miejsce. Opiekunem drużyny był Pan Daniel Ogiński. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie.

Sobota 13 stycznia była niezapomnianym dniem dla tegorocznych maturzystów z klas 5TMP, 5TEP i 5TSK. To właśnie tego dnia bawili się na studniówce i odliczali 100 dni do egzaminu dojrzałości. W uroczystości wzięli udział Dyrektor Szkoły p. Arkadiusz Gnoza, p. wicedyrektor B. Tymecka, wychowawcy klas: p. Anna Orzoł, p. Ryszard Kudyba, p. Maciej Szczyglak, nauczyciele i uczniowie 5- tych klas. Studniówka odbyła się w restauracji Nowoczesna w Olsztynie.

Dyrektor ZSS przekazał tegorocznym maturzystom życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników na egzaminach, realizacji zawodowych marzeń oraz wspaniałej, szampańskiej zabawy i niezapomnianych chwil. Uczniowie podziękowali dyrekcji szkoły, swoim wychowawcom i nauczycielom za wspólnie spędzone lata, za wsparcie jakie otrzymywali w szkole, cierpliwość, inspirację do nauki. Słowa wdzięczności i miłości skierowali również do rodziców.

Oficjalną część uroczystości zamknął polonez, który zachwycił wszystkich gości. Zabawa była wyśmienita, polonez wypadł dostojnie, potem szalona zabawa trwała do białego rana.

Tekst: Anna Orzoł

Zdjęcia: Anita Budzeńska

10 stycznia 2024 roku odbył się etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej, przebiegającej pod hasłem „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”.

Uczniowie naszej szkoły, Damian Świerczewski (1TE) i Antoni Zajączkowski (1TE) wzięli udział w 2 etapie Olimpiady Teologii Katolickiej.

W trakcie sprawdzania prac młodzież uczestniczyła w wycieczce do Radia PLUS. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca dziennikarza, zwiedzić całe studio, a także wziąć udział w próbnym nagraniu audycji radiowej.

Spośród rywalizujących wyłoniono troje laureatów, którzy wezmą udział w finale ogólnopolskim. Natomiast nasi uczestnicy otrzymali książki wraz z pamiątkowymi dyplomami. Po olimpiadzie Antek został poproszony o wypowiedź i udzielił wywiadu dla Radia PLUS.

Opiekę nad uczniami sprawowała p. Elżbieta Lechicka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!