INFORMACJA DLA KANDYDATÓW DO TECHNIKUM NR 1
ORAZ BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA NR 1

Opublikowano listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do TECHNIKUM NR 1 oraz BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA NR 1.

Listy dostępne są w zakładce REKRUTACJA 2021/2022

 

 

UWAGA ABSOLWENCI TECHNIKUM!!!

W sekretariacie szkoły są do odbioru świadectwa maturalne oraz dyplomy technika. Maturzyści, którzy nie zdali jednego egzaminu z przedmiotów obowiązkowych (język polski, matematyka, język angielski) mogą składać deklarację o egzamin poprawkowy, który odbędzie się 24 sierpnia 2021 roku.

Deklarację należy złożyć najpóźniej do piątku, 9 lipca 2021 roku.

 

 

Szanowni Państwo,
Koleżanki i koledzy Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie


       To niecodzienne zakończenie roku szkolnego 2020/2021 świadczy o tym, jak mały jest człowiek w porównaniu z otaczającym go światem. Niewidoczny gołym okiem wirus jest w stanie wywrócić cały świat do góry nogami, zaburzyć relacje społeczne oraz przynieść tyle cierpienia i bólu. Jednak każde zagrożenie z jednej strony pochłania ofiary, z drugiej wzmaga w człowieku chęć walki i prowadzi do głębokiej refleksji nad istotą egzystencji i porządkiem świata.

       Spotykamy się w bardzo niecodziennych okolicznościach, w okresie ustępującej pandemii koronawirusa. Jednak nic nie może zatrzymać strumienia czasu, chwil nadchodzących jedna po drugiej, etapów życia, biegu zdarzeń. Nadeszła chwila, której oczekiwaliście od początku września - dzisiaj kończymy ten szczególny rok szkolny, który był pełen niespodzianek, wyzwań i niepewności dla całej naszej społeczności. Na szczęście w dobrym zdrowiu, które jest przecież wartością nadrzędną, dotarliśmy do jego zakończenia.

       Nadzwyczajne okoliczności sprawiły, że ostatni rok szkolny nie były łatwy ani dla Was, Drodzy Uczniowie, ani dla Waszych Nauczycieli. Zdalne nauczanie generowało liczne problemy natury technicznej i organizacyjnej, zaburzyło też w pewnym stopniu Wasze relacje społeczne. Cieszę się, że powoli wracamy do normalności. Ten ostatni miesiąc przypomniał nam, jak wyglądało nasze życie przed pandemią, pozwolił na ponowne wznowienie kontaktów rówieśniczych. Mimo niespokojnego czasu, choć na chwilę przed wakacjami mogliście spotkać się w gronie kolegów i koleżanek i upewnić się, że wszystko u nich w porządku.

       Dzisiaj kończymy kolejny rok nauki, będą wręczane świadectwa. Jest to czas podsumowania Waszej pracy. Zapewne były w tym roku chwile radości i smutku, zwycięstwa i porażki. Po tym roku na pewno jesteście bogatsi w wiedzę, doświadczenia i nowe umiejętności.

       Zbliżające się wakacje to czas wypoczynku, poznawania nowych ludzi, uprawiania sportu, zwiedzania, aktywnego spędzania czasu. Niesie on jednak również zagrożenia, chociażby  podczas przebywania nad wodą czy w górach. Przypominam o możliwości wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, a także o niebezpieczeństwach wynikających z zażywania środków odurzających. Zachowajcie ostrożność i rozwagę podczas tych najpiękniejszych w roku tygodni.

       Absolwenci klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 - opuszczacie mury naszej szkoły. Mam nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych tu lat. Jestem przekonany, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte i rozwijane w tej szkole, będą procentowały teraz i w przyszłości. Życzę wam udanych decyzji dotyczących wyboru przyszłej pracy zawodowej, lub dalszej nauki.

       Za chwilę będą wręczane nagrody. Jest ich w tym roku bardzo dużo. Gratuluję już teraz wszystkim którzy, je otrzymają. Gratuluję wyników w nauce i osiągniętych sukcesów. Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy oraz nowych umiejętności. Wiem, że pracowaliście z całych sił, by rozwijać się jak najlepiej. Dziękuję za pracę na rzecz szkoły i środowiska, godne reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach.

       Wielkie podziękowania kieruję do Waszych Rodziców, bo to oni każdego dnia stanowili dla Was wsparcie na tej krętej, a w ostatnim okresie szczególnie wyboistej, szkolnej drodze do wiedzy.

       Nauczycielom dziękuję za kształtowanie waszych postaw i umysłów. Dziękuję za przekazywanie swojej wiedzy, motywowanie Was do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat.

       Gronu pedagogicznemu i wszystkim Uczniom, życzę, aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku, regeneracji umysłu, nabierania sił do dalszej pracy i nauki.

       Zachęcam do szczepień przeciw COVID-19, abyśmy zabezpieczeni, w dobrym zdrowiu mogli w przyszłym roku szkolnym realizować zajęcia w formie stacjonarnej.

 

Dziękuję i życzę udanych i bezpiecznych wakacji.

                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                              Arkadiusz Gnoza
                                                                                                                                                                                               Dyrektor ZSS

 

Szanowni Państwo Nauczyciele, Uczniowie ZSS,

zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25 czerwca. W związku z ograniczeniami spowodowanymi COVID-19 uczniowie Technikum nr 1 oraz Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych salach. Klasy drugie o godzinie 9:00, klasy pierwsze i trzecie o godzinie 10:30, według załączonego harmonogramu.

 

 Wicedyrektor Barbara Tymecka 

 

 

 

30 kwietnia 2021 r. Dyrekcja, Wychowawcy i przedstawiciele młodszych kolegów pożegnali tegorocznych Absolwentów Technikum.

Oferta kształcenia Zespołu Szkół Samochodowych na rok szkolny 2021/2022

 


 

Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej Szkole...

 

 

Plakat promujący naszą Szkołę
Kliknij, aby powiększyć 

Plakat

 

Obrazek wprowadzajacy

Z początkiem roku szkolnego nasza młodzież włączyła się w pomoc Hospicjum Domowemu Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji "Pola Nadziei". Przedsięwzięcie obejmowało różne wymiary działań, w które uczniowie mogli się włączyć. W ramach tej akcji przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych oraz zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów plastikowych nakrętek. Pozyskane środki ze zbiórki pieniędzy i sprzedaży plastikowych nakrętek zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego,