Warsaw Motorcycle Show- największe targi motocyklowe w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dnia 1 kwietnia 2022 r. uczniowie Naszej szkoły i towarzyszący im nauczyciele wzięli udział w targach motocyklowych w Warszawie.

To niepowtarzalne wydarzenie dla branży motocyklowej i atrakcja dla miłośników motocykli, których w Naszej szkole nie brakuje. Na show zaprezentowano premiery najlepszych światowych marek, spotkania z zawodnikami motorsportu i znanymi pasjonatami jednośladów, prezentacje klubów i stowarzyszeń motocyklowych z całego kraju, pokazy stuntu oraz freestyle, a także Mistrzostwa Polski w Customizacji Motocykli. To wszystko czekało na odwiedzających na największych motocyklowych targach w Europie Środkowo-Wschodniej, Warsaw Motorcycle Show.

Organizatorem imprezy był Pan Tomasz Morzyc.

Autorzy zdjęć: Konrad Dzierzęcki klasa 1TE, Patryk Śniadach klasa IVTS.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z targów.

To była świetna okazja, aby pokopać w piłkę. Na naszej szkolnej sali odbył się turniej piłki nożnej zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Do turnieju zgłosiło się 15 drużyn. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie, emocje sięgały zenitu, padały piękne bramki a bramkarze popisywali się efektownymi paradami.
     • Pierwsze miejsce zdobyła klasa 3BEG
     • Srebrne medale wywalczyli chłopaki z klasy 3BKG
     • Na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa 4AKT
Statuetki za osiągnięcia indywidualne zgarnęli:
     • Najlepszy bramkarz: Łukasz Murza 4AKT
     • Najlepszy strzelec: Damian Soból 3BEG
     • Najlepszy zawodnik turnieju: Maciej Jastrzębski 3BKG
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Nauczycielom wf dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Dziękujemy każdemu z osobna za udział i już cieszymy się na następną edycję.

 

Dnia 18 marca 2022 r. uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.
Celem konkursu jest podniesienie wśród młodzieży poziomu wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy wśród uczniów powyżej 15 roku życia oraz popularyzacja zagadnień związanych z przestrzeganiem prawa pracy, zwłaszcza problematyki zawierania umów o pracę, w tym cywilnoprawnych, podejmowania pracy sezonowej i wakacyjnej oraz problematyki legalności zatrudnienia.
Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności dla szkół i ich uczniów. Jego celem jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.
Uczniowie rozwiązywali test składający się z 35 pytań. Szkolna Komisja Konkursowa wyłoniła wśród uczniów klas pierwszych dwóch kandydatów z klasy 1 TM: Dawid Świto i Jakub Niski. To oni reprezentowali naszą szkołę w konkursie na szczeblu regionalnym.
Do konkursu uczniów przygotowała pani Elżbieta Szwarc.
Cieszymy się z poziomu wiedzy naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów w rywalizacji międzyszkolnej!

 

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie nie mogliśmy pozostać obojętni!

Nasza Szkoła uruchomiła oficjalną zbiórkę, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym na miejscu.

 

KALENDARIUM WYDARZEŃ


28 luty 2022 r.
Przygotowanie plakatów promocyjnych przez uczniów Naszej Szkoły i rozpoczęcie zbiórki

Oferta kształcenia Zespołu Szkół Samochodowych na rok szkolny 2022/2023 (pdf)

 


 

Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej Szkole...

 

 

Plakat promujący naszą Szkołę
Kliknij, aby powiększyć 

 

17 grudnia 2021 r. grupa uczniów Naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu profilaktycznym z Panem Sławkiem Pyrko - terapeutą uzależnień, profilaktykiem i muzykiem. 

10 grudnia 1941 r. o godz. 5.30 kpt. Adam Zieliński, dowódca 1. kompanii 3. Batalionu Strzelców Karpackich, zatknął biało-czerwoną flagę na szczycie wzgórza Ras el-Medauar. Tym samym zakończyło się prowadzone przez wojska Osi oblężenie twierdzy tobruckiej, w której obronie polska Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich walczyła przez 110 dni.

Sympatyków Konkursu Fotograficznego „Geografia – proces, forma, obiekt" chcielibyśmy zaprosić do udziału w jubileuszowej, dziesiątej już edycji konkursu, odbywającego się pod patronatem Dziekana Wydziału Nauk Geograficznych – dr. hab. Bogdana Włodarczyka, prof. UŁ oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Najlepsze prace, wzorem lat ubiegłych, zostaną nagrodzone i zaprezentowane na stronie internetowej Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz przedstawione na imprezie organizowanej w Światowym Dniu Geografa na wiosnę 2022 roku.

Firma PolbisAuto zatrudni pracowników w warsztacie napraw

Olsztyn, ul. Partyzantów 26.

Kontakt: 89 5247600, Wójcicki Wiktor

W dniu 1 października 2021 r. miała miejsce inauguracja akcji "Pola Nadziei" organizowana przez Hospicjum Domowe Caritas w Olszynie. Celem akcji jest propagowanie wolontariatu, bezinteresowna pomoc chorym dzieciom i ich rodzinom.