Szanowni Państwo,
Koleżanki i koledzy Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie


       To niecodzienne zakończenie roku szkolnego 2020/2021 świadczy o tym, jak mały jest człowiek w porównaniu z otaczającym go światem. Niewidoczny gołym okiem wirus jest w stanie wywrócić cały świat do góry nogami, zaburzyć relacje społeczne oraz przynieść tyle cierpienia i bólu. Jednak każde zagrożenie z jednej strony pochłania ofiary, z drugiej wzmaga w człowieku chęć walki i prowadzi do głębokiej refleksji nad istotą egzystencji i porządkiem świata.

       Spotykamy się w bardzo niecodziennych okolicznościach, w okresie ustępującej pandemii koronawirusa. Jednak nic nie może zatrzymać strumienia czasu, chwil nadchodzących jedna po drugiej, etapów życia, biegu zdarzeń. Nadeszła chwila, której oczekiwaliście od początku września - dzisiaj kończymy ten szczególny rok szkolny, który był pełen niespodzianek, wyzwań i niepewności dla całej naszej społeczności. Na szczęście w dobrym zdrowiu, które jest przecież wartością nadrzędną, dotarliśmy do jego zakończenia.

       Nadzwyczajne okoliczności sprawiły, że ostatni rok szkolny nie były łatwy ani dla Was, Drodzy Uczniowie, ani dla Waszych Nauczycieli. Zdalne nauczanie generowało liczne problemy natury technicznej i organizacyjnej, zaburzyło też w pewnym stopniu Wasze relacje społeczne. Cieszę się, że powoli wracamy do normalności. Ten ostatni miesiąc przypomniał nam, jak wyglądało nasze życie przed pandemią, pozwolił na ponowne wznowienie kontaktów rówieśniczych. Mimo niespokojnego czasu, choć na chwilę przed wakacjami mogliście spotkać się w gronie kolegów i koleżanek i upewnić się, że wszystko u nich w porządku.

       Dzisiaj kończymy kolejny rok nauki, będą wręczane świadectwa. Jest to czas podsumowania Waszej pracy. Zapewne były w tym roku chwile radości i smutku, zwycięstwa i porażki. Po tym roku na pewno jesteście bogatsi w wiedzę, doświadczenia i nowe umiejętności.

       Zbliżające się wakacje to czas wypoczynku, poznawania nowych ludzi, uprawiania sportu, zwiedzania, aktywnego spędzania czasu. Niesie on jednak również zagrożenia, chociażby  podczas przebywania nad wodą czy w górach. Przypominam o możliwości wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, a także o niebezpieczeństwach wynikających z zażywania środków odurzających. Zachowajcie ostrożność i rozwagę podczas tych najpiękniejszych w roku tygodni.

       Absolwenci klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 - opuszczacie mury naszej szkoły. Mam nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych tu lat. Jestem przekonany, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte i rozwijane w tej szkole, będą procentowały teraz i w przyszłości. Życzę wam udanych decyzji dotyczących wyboru przyszłej pracy zawodowej, lub dalszej nauki.

       Za chwilę będą wręczane nagrody. Jest ich w tym roku bardzo dużo. Gratuluję już teraz wszystkim którzy, je otrzymają. Gratuluję wyników w nauce i osiągniętych sukcesów. Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy oraz nowych umiejętności. Wiem, że pracowaliście z całych sił, by rozwijać się jak najlepiej. Dziękuję za pracę na rzecz szkoły i środowiska, godne reprezentowanie szkoły w konkursach i olimpiadach.

       Wielkie podziękowania kieruję do Waszych Rodziców, bo to oni każdego dnia stanowili dla Was wsparcie na tej krętej, a w ostatnim okresie szczególnie wyboistej, szkolnej drodze do wiedzy.

       Nauczycielom dziękuję za kształtowanie waszych postaw i umysłów. Dziękuję za przekazywanie swojej wiedzy, motywowanie Was do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat.

       Gronu pedagogicznemu i wszystkim Uczniom, życzę, aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku, regeneracji umysłu, nabierania sił do dalszej pracy i nauki.

       Zachęcam do szczepień przeciw COVID-19, abyśmy zabezpieczeni, w dobrym zdrowiu mogli w przyszłym roku szkolnym realizować zajęcia w formie stacjonarnej.

 

Dziękuję i życzę udanych i bezpiecznych wakacji.

                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                              Arkadiusz Gnoza
                                                                                                                                                                                               Dyrektor ZSS