Szanowni Państwo, Uczniowie, Rodzice, Koleżanki i Koledzy Nauczyciele!

Witam wszystkich w ten nietypowy sposób, bo na odległość, na inauguracji nowego roku szkolnego 2020/2021. Miło mi powitać wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, a przede wszystkim Was Drodzy Uczniowie. Cieszę się, że w końcu po ponad pięciu miesiącach przerwy w nauce stacjonarnej, spotykamy się ponownie w murach naszejszkoły. Poprzedni rok został niestety zaburzony trudną sytuacją epidemiczną na świecie.Kształcenie na odległość wymusiło dostosowanie się do nowego trybu,

w którym odbywał się proces uczenia się i nauczania. Nie był to system doskonały, bo jak wiecie nic nie zastąpi spotkań nauczyciela i ucznia twarzą w twarz.

Ten rok szkolny będzie rokiem wyjątkowym i przynosi wiele zmian. Jesteśmy w centrum pandemii koronawirusa SARS-Cov-2. Musimy zmienić swoje dawne nawyki i zwyczaje, aby pobyt w szkole był bezpieczny nie tylko dla Was Drodzy Uczniowie, ale i dla Waszych nauczycieli. Pamiętajcie o przestrzeganiu proceder, dbaniu o higienę oraz  zachowaniu dystansu społecznego. Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, generuje olbrzymie trudności logistycznei organizacyjne w funkcjonowaniu szkoły. Myślę, że wspólnie pokonamy te niedogodności, które mają służyć poprawie bezpieczeństwa, bo Wasze zdrowie jest dla mnie najważniejsze.

 

Pełna wersja przemówienia TUTAJ