W ramach XIX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny odbyło się w naszej szkole spotkanie pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie". W dniu 09.06. 2017 młodzież wzięła udział w montażu przygotowanym przez uczniów: Natalię Małyj 1ST, Agatę Wójcik 1ST, Weronikę Kukuk 1ST, Damiana Wiśniewskiego 3AT, Jakuba Piekarskiego 3AT, Wiktora Wysockiego 3AT pod opieką p. Joanny Świdzińskiej. Pierwsza część poświęcona była znaczeniu rodziny w życiu człowieka, w jego rozwoju i kształtowaniu osobowości. W drugiej części uczniowie dobrze się bawili uczestnicząc w zabawie konkursowej polegającej na rozpoznaniu nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa. Wszyscy biorący w niej udział zostali nagrodzeni.

 

 

    W szkole bardzo prężnie działa Szkolne Koło PCK i Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi "Kordian", ich opiekunem jest pani Barbara Borowska. Młodzież swoim zaangażowaniem w pracę pokazuje wrażliwość na cierpienie, potrzeby innych i że jest gotowa nieść pomoc.
     We wrześniu  i w okresach przedświątecznych uczniowie: Michał Domian 2 ST, Oliwia Prusak 1 ST, Arkadiusz Misiewicz 1 CT, Grzegorz Lisowski 1 CT, Gracjan Tański 1 BT, Patryk Siemiatkowski 1BT, Jakub Domański 1BT, Kacper Kołek 1 BT, Daniel Bohaterko 1 CT, Krzysztof Strachałajtys 2 ZE uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na paczki dla najuboższych rodzin w olsztyńskich sklepach. Młodzież uczestniczyła również w kolejnej edycji "Gorączki złota", która dotyczy zbiórki pieniędzy na dofinansowanie wypoczynku dzieci z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie dwukrotnie pomagali też przy organizacji zawodów ratownictwa medycznego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, a byli to: Oliwia Prusak 1 ST, Karolina Biermann 1 ST, Weronika Kukuk 1 ST, Joachim Krebs 1ST, Grzegorz Cybulski 1 KT, Marcin Rejmontowski 1 CT, Piotr Prus 1 CT, Mateusz Małyj 1 CT, Damian Bialik 1 CT, Grzegorz Lisowski 1 CT, Arkadiusz Malinowski 1 CT, Konrad Kołodziejski 1 CT, Szymon Roman 2 ST, Marcin Sitkowski 2 ST, Michał Domian 2 ST, Patryk Zgórecki 2 ST, Oskar Dawiedczyk 2 ST, Patryk Sommerffeld 2ST.
    Z roku na rok maleje ilość osób oddających krew, a zapotrzebowanie na nią niestety rośnie. W związku z tym w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 16 marca i 24 maja 2017r. odbyły się spotkania młodzieży ZSS z przedstawicielem tejże placówki, których celem było propagowanie honorowego krwiodawstwa. W naszej szkole od wielu lat intensywnie działa Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi "Kordian" wspierany przez wychowawców, którzy zachęcają uczniów do bezinteresownego działania i pomagania innym. Co roku Stacja Krwiodawstwa sponsoruje nagrody dla szczególnie wyróżniających się absolwentów. W tym roku szkolnym nagrodzeni zostali następujący uczniowie: Tomasz Cieśla 4AT, Damian Samson 4 BT, Mateusz Ogonowski 4 BT, Dominik Łęczkowski 4 BT, Tomasz Zalewski 4 BT, Jakub Sosnowski 4 BT, Sebastian Szczechura 4 CT, Radosław Walczewski 4 CT, Artur Kiernozek 4 CT, Arkadiusz Gynżu 4 CT, Rafał Budny 3 ZA, Krystian Białczak 3 ZE.
 
 

     W dniu 30 maja 2017r. w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym Prezydent Olsztyna pan Piotr Grzymowicz uroczyście wręczył nagrody zakładom pracy i przedsiębiorcom z różnych branż. Kandydatów do wyróżnienia "Pracodawca Przyjazny Szkole" już po raz czwarty zgłosiły olsztyńskie szkoły zawodowe, które w ten sposób dziękują firmom za bardzo dobrą współpracę. W tym roku nasza szkoła wytypowała do wyróżnienia PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. Zakład Linii Kolejowych w Olsztynie.

    30 maja 2017r. na zaproszenie pani Katarzyny Urban ZSS odwiedził kolejny twórca kultury związany z naszym regionem. Z uczniami klas:1BT, 1CT, 1SKT i 2CT Technikum Nr 1 spotkał się artysta fotograf i podróżnik pan Arkadiusz Dziczek. Twórca w interesujący sposób opowiadał uczniom o swojej pracy i pasji, o początkach kariery zawodowej, o podróżach po świecie, a także o inspiracjach i tematach, które można odnaleźć w jego pracach. Młodzież dowiedziała się, w jaki sposób należy robić dobre zdjęcia,  jak poszukiwać ciekawych tematów, w jaki sposób można doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie i jak interpretować zdjęcia, z którymi stykamy się w różnych publikacjach czy w prasie. Mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia zrobione do różnorodnych projektów np. zdjęcia najstarszych mieszkańców naszego województwa, zdjęcia reportażowe publikowane w prasie, zdjęcia z licznych podróży np. do Turcji  i Indii. Uczniowie dowiedzieli się również, że dzięki zdjęciom można zwrócić uwagę innych na problemy społeczne, można przybliżyć ludziom kulturę i tradycje innych państw, można utrwalić to, co odchodzi w zapomnienie, a nawet odkryć na nowo swoje najbliższe otoczenie.

 

     26 maja 2017r. obchodziliśmy Święto Szkoły, które przypada na 25 maja, bowiem tego dnia 1991r.  z inicjatywy dr Józefa Plebana patronem Zespołu Szkół Samochodowych został por. Adolf Maria Bocheński. Był to człowiek wyjątkowy, nieprzeciętny, wszechstronnie wykształcony, odważnie walczący w obronie ojczyzny na frontach II wojny światowej.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i gościom, którzy włączyli się w przygotowanie piątkowej uroczystości.

 

img 3122 picture59285d4b30202 img 3288 picture59285d5d43d07 img 3425 picture59285d875983a

Zobacz więcej...

 

     2 maja 2017 r. nasz szkolny poczet sztandarowy brał udział w obchodach Dnia Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystości odbyły się w Olsztynie na Placu Jana Pawła II, gdzie przy "Mazurku Dąbrowskiego" została wciągnięta na maszt przy ratuszu biało-czerwona flaga.

Były przemówienia okolicznościowe władz lokalnych oraz występ chóru, nie zabrakło też wojskowej grochówki, którą zaserwowali organizatorzy.

Dla młodzieży po raz kolejny była to doskonała okazja do zapoznania się z historią i tradycją polskich barw narodowych.

Szkolny poczet tworzyły:

1. Martyna Kazin kl. 1ST

2. Wiktoria Kowalska kl. 1ST

3. Ewelina Raczycka kl. 1ST

Młodzieżą opiekował się p. Szczepan Perfikowski

 

 

   W dniu 25 kwietnia 2017 r. w olsztyńskim Parku Centralnym odbył się piknik pod hasłem „Szkoły zawodowe gimnazjalistom”. Swoje stoiska z ofertą edukacyjną zorganizowały wszystkie olsztyńskie szkoły kształcące w określonych zawodach. Oferta kierowana była głównie do uczniów klas trzecich gimnazjalnych. Gimnazjaliści nie zawiedli i licznie odwiedzili piknik zapoznając się z możliwościami kształcenia w technikach i szkołach branżowych.

   Oczywiście stoisko „samochodówki” było najbardziej rozpoznawalne i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, między innymi dzięki zaangażowaniu naszych uczniów oraz dzięki zrekonstruowanemu na warsztatach szkolnych fiatowi 126p. „cabrio”, który oczywiście wyeksponowaliśmy na pikniku.

   W promocji ZSS i kształcenia zawodowego wsparł nas współpracujący ze szkołą pracodawca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Oddział w Olsztynie.

 

Gimnazjaliści! Zapraszamy do „samochodówki”!

 

    28 kwietnia 2017r. uroczyście pożegnaliśmy uczniów klasy 4 AT, 4 BT i 4 CT Technikum Nr 1. Były miłe słowa, wspomnienia, życzenia i wiele wzruszeń. Pan dyrektor Arkadiusz Gnoza oraz wychowawcy: pani Katarzyna Urban - wychowawca kl. 4 BT i kl. 4 CT i pan Janusz Kozłowski - wychowawca kl. 4 AT, wręczyli świadectwa ukończenia szkoły, a także wiele nagród uczniom wyróżniającym się bardzo dobrymi wynikami w nauce, działalnością na rzecz szkoły i środowiska, sukcesami sportowymi. Nagrody otrzymali: Kamil Rudzki kl. 4 AT, Przemysław Kij kl. 4 BT, Dominik Wiśniewski kl. 4 BT, Dominik Łęczkowski kl. 4 BT, Mateusz Ogonowski kl. 4 BT, Michał Kisielewski kl. 4 BT, Patryk Grodzki kl. 4 BT, Maciej Jakimczuk kl. 4 CT, Arkadiusz Gynżu kl. 4 CT, Mariusz Czarnecki kl. 4 CT, Radosław Bednarczyk kl. 4 CT, Artur Kiernozek kl. 4 CT, Mateusz Nowicki kl. 4 CT. Tradycyjnie swoją nagrodę wręczyli też przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, otrzymał ją  Arkadiusz Gynżu, uczeń kl. 4 CT, który z wielkim zaangażowaniem brał udział w organizacji różnorodnych imprez w szkole. Drobne upominki licznej grupie honorowych dawców krwi wręczyła też pani Barbara Borowska, dziękując uczniom za ich dojrzałą postawę, bezinteresowność w działaniu i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Uczniowie klas trzecich przygotowali maturzystom niespodziankę, oprócz upominków przygotowali też prezentację multimedialną. Pozwoliła ona przypomnieć sobie pierwsze lata w Samochodówce. Pan dyrektor, wychowawcy i nauczyciele wysłuchali też pięknych podziękowań, które w imieniu uczniów klas czwartych wygłosił Mariusz Czarnecki z kl. 4 CT i Dominik Łęczkowski z kl. 4 BT. Po uroczystym apelu uczniowie zostali zaproszeni na koncert naszego świetnego szkolnego zespołu i na spotkania z wychowawcami.

Życzymy naszym absolwentom sukcesów na egzaminach maturalnych oraz w życiu prywatnym i zawodowym.

 

DSC04891 DSC04912 DSC04940

 

Zobacz więcej ....

 

 

      24 kwietnia 2017r. na zaproszenie pani Katarzyny Urban odwiedził naszą szkołę pisarz, dziennikarz pan Krzysztof Beśka, autor takich książek jak: "Wrzawa", "Bumerang", "Fabryka frajerów", "Wieczorny seans", "Pozdrowienia z Londynu", "Ornat z krwi", "Krypta Hindenburga", "Dolina popiołów" i wielu innych. Pisarz spotkał się z uczniami kl. 1 CT, 2 BT i 3 BT Technikum Nr 1. W interesujący i humorystyczny sposób opowiadał uczniom o swoich związkach z Olsztynem i naszym regionem, o początkach kariery, o swojej pracy. Przybliżał też młodym czytelnikom tematykę swoich utworów. Młodzież dowiedziała się, że inspirujące mogą być własne doświadczenia i przeżycia, wydarzenia z przeszłości, różne miejsca czy inni twórcy. Akcja niektórych książek pana Krzysztofa Beśki rozgrywa się w Olsztynie i wielu miastach, miasteczkach i miejscowościach naszego województwa. Znajdziemy w nich m. in. wątki sensacyjne, obyczajowe, kryminalne. Niektórzy bohaterowie natomiast mają swoje pierwowzory w postaciach autentycznych. Pisarz zachęcał młodzież do czytania książek współczesnych i dawnych twórców oraz do pisania własnych tekstów.

 

 

 

    7 kwietnia 2017 r. gościliśmy w Samochodówce młodzież z Francji. W ramach trwającej od kilku lat współpracy oraz wymiany młodzieży ze szkołą w Chateauroux, odwiedzili nas zagraniczni rówieśnicy uczący się m.in. na kierunkach mechanicznych. Wraz z opiekunami mieli możliwość poznania walorów naszego regionu, tradycje szkolne, obowiązujący system edukacji oraz bazę dydaktyczną. Obejrzeli film promocyjny Samochodówki, odwiedzili szkolne pracownie oraz warsztaty. Zwiedzili też olsztyńską fabrykę opon Michelin oraz olsztyńską starówkę poznając przy tym tradycje Warmii i Mazur. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy grillu.

Czekamy na kolejną wizytę!!!  

 

 

      

     21 marca 2017r. na trzeciej lekcji rozpoczęła się impreza zorganizowana przez panią Alicję Jasińską i panią Katarzynę Urban. Był to szczególny dzień, dzień wspólnej zabawy uczniów i nauczycieli. Były występy artystyczne, zawody sportowe, konkursy, nagrody i pamiątkowe dyplomy. Tego dnia sala gimnastyczna Samochodówki wypełniła się uczniami ze wszystkich klas, bo ciekawsze od wagarów były atrakcje przygotowane w szkole.

    Impreza rozpoczęła się od konkursu "Najciekawsze wiosenne przebranie". Uczniowie z różnych klas zaskoczyli nas swoją kreatywnością i poczuciem humoru. Wszystkie przebrania były dopracowane w najmniejszych szczegółach, więc jury doceniło zaangażowanie wszystkich osób. Wyniki tego konkursu:
1 miejsce - Dominik Wiśniewski kl. 4 BT

2 miejsce - Krystian Farbiś kl. 3 BT

3 miejsce - Adrian Szumilas kl. 2 CT

wyróżnienia:

Krzysztof Strachałajtys - kl. 2 ZE

Przemysław Gniedziejko - kl. 1 CT

Dawid Kucharzewski - kl. 2 ST

wyróżnienie za przebranie grupowe - kl. 3 ZA

     Kolejnym punktem programu była sportowa rywalizacja między drużyną nauczycieli i uczniów. Trzeba przyznać, że wszyscy do końca dzielnie walczyli o wygraną.

Drużyna nauczycieli: pan Mirosław Ejdys, pan Krzysztof Kwietko-Bębnowski, pan Sławomir Oryńczak, pan Daniel Ogiński, pan Rafał Kamiński, pan Daniel Burakowski.

Drużyna uczniów: Mateusz Czacharowski kl. 4 CT, Tomasz Rumiński kl. 4 CT, Jędrzej Wadowiec kl. 4 CT, Wojciech Jurecki kl. 4 BT, Grzegorz Szpejna kl. 3 BT, Sebastian Gwozdowicz kl. 2 CT.

    Po konkurencji sportowej różnorodne prezentacje przedstawiły klasy pierwsze. Obejrzeliśmy zabawne skecze wykonane przez kl. 1 CT i kl. 1 ZA, prezentację multimedialną kl. 1 AT oraz popis umiejętności artystyczno-sportowych kl. 1 SKT. W tym konkursie też nie było przegranych:

1 miejsce kl. 1 SKT i kl. 1 CT

2 miejsce kl. 1 ZA i kl. 1 AT

   Uczniowie mogli również zmierzyć się w konkursie wiedzy na temat życia szkoły. Odgadywanie, który z nauczycieli jest autorem cytowanych powiedzonek bawiło uczestników konkursu, jury i publiczność.

   Najbardziej emocjonujący był oczywiście konkurs przeciągania liny, w którym brały udział drużyny ze wszystkich klas. Walka o pierwsze miejsca była zawzięta. Poszczególnym drużynom kibicowali koledzy z klasy i wychowawcy. Wyniki :

w kategorii klas 1-2                                  w kategorii klas 3-4

1 miejsce kl.2 ZA                                     1 miejsce kl. 4 AT

2 miejsce kl. 1 CT                                    2 miejsce kl. 4 CT

3 miejsce kl. 2 ZE                                    3 miejsce kl. 4 BT

Przez całą imprezę obradowało jury:

pani Katarzyna Urban

pani Aniela Stocka

pani Wioletta Ossowska

Martyna Kalisz kl. 2 AT

Karolina Olszewska kl. 2 AT

Justyna Fenik kl. 3 BT

Paulina Ścigała kl. 3 BT

   Oprawę muzyczną imprezy przygotował Arkadiusz Gynżu z kl. 4 CT, który zaśpiewał również kilka utworów. Oprawę fotograficzną przygotował Wojciech Sandomierski z kl. 4 BT.

Po imprezie można było obejrzeć wystawę motoryzacyjną, która jest wyrazem pasji naszych uczniów.

   Bardzo dziękujemy uwszystkim uczniom, którzy brali czynny udział w różnorodnych konkurencjach, pracowali w jury, śpiewali i robili zdjęcia z imprezy oraz przygotowywali wystawę motoryzacyjną.

   Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli, którzy brali udział we wspólnej zabawie oraz nauczycieli wychowania fizycznego, którzy nie tylko udzielali się w zawodach, ale nadzorowali też konkurencje sportowe.

 

  DSC 0173   DSC 0090  DSC 0135

Zobacz wszystkie zdjęcia...