25 września z okazji „Dnia Chłopaka” dziewczęta z klasy IVB- Justyna i Paulina zaprosiły swoich kolegów do parku trampolin. Było to niezwykle udane przedsięwzięcie. Młodzież znakomicie się bawiła co potwierdzają zdjęcia. Na pewno warto te chwile powtórzyć.

DSC 0718

Zobacz więcej...

 

 

     28.09.2017r. dla klasy 1 ZK był dniem integracyjnym. Dzień ten uczniowie rozpoczęli od wizyty w bibliotece, następnie klasa udała się do izby tradycji i poznała historię szkoły. Kolejnym punktem programu były ćwiczenia służące lepszemu poznaniu się pt. "Poznajmy się". Po ćwiczeniach klasa udała się na spacer do parku i zakończyła dzień ogniskiem oraz pieczeniem kiełbasek. Cały dzień klasy zaplanował i zorganizował wychowawca, pan Daniel Ogiński.

 

 

   28 września 2017r. uczniowie klasy 1 CKT  uczestniczyli w zajęciach integracyjnych zorganizowanych przez wychowawczynię, panią Katarzynę Urban. Tego dnia uczniowie zapoznawali się też z zasobami biblioteki szkolnej, poznawali historię szkoły i jej patrona oraz osiągnięcia znanych absolwentów.

   Nasza klasa pamięta  o ważnych i szczególnych dniach w roku, dlatego uroczyście obchodziliśmy również Dzień Chłopaka. Były więc życzenia, okolicznościowe kartki, drobne upominki, dedykacja muzyczna i zabawne konkursy z nagrodami.

 

 

   8 września 2017r. delegacja Zespołu Szkół Samochodowych wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym przez Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie, podczas którego uroczyście świętowano Dzień Kombatanta. Ważnym elementem uroczystości był wykład Pana płk Marcina Kusa - prezesa Zarządu Warmińsko – Mazurskiego Okręgu Związku Kombatantów RP skierowany do dzieci i młodzieży. Szczególnie podkreślono, jak ważne jest budowanie relacji między pokoleniem kombatantów, a pokoleniem młodych Polaków. Służy przekazywaniu wartości i ich pielęgnowaniu, abyśmy byli dobrymi Polakami. W drugiej części uroczystości młodzież uczestniczyła w spotkaniu i debacie o patriotyzmie i Patronach szkół. Opiekę nad młodzieżą sprawowała p. Elżbieta Lechicka i p. Daniel Burakowski.

20170908 100104   20170908 100754

Zobacz więcej...

 

 

    Czwartego września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny, który z pewnością dla wielu uczniów i nauczycieli będzie czasem nowych wyzwań, sukcesów i ciężkiej pracy. Niech nowy rok szkolny przyniesie wszystkim same sukcesy, potwierdzone wysokimi ocenami, a nauka i praca zawsze będzie źródłem przyjemności i satysfakcji.

 

WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

 

DSC05035   DSC05054  DSC05032

Zobacz więcej...

 

 

 

Zachęcamy uczniów z naszej szkoły do wzięcia udziału w cyklicznych szkoleniach organizowanych przez Akademię Kształcenia Zawodowego INTER PARTS z dziedziny motoryzacji oraz pogłębiających wiedzę i umiejętności praktyczne.
 
bez tytułu
 
 
   23 czerwca 2017r. na szkolnej sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele rodziców uroczyście pożegnali rok szkolny 2016/2017.  Tego dnia po raz ostatni szkolny dzwonek zabrzmiał dla uczniów klasy 3 ZA i 3 ZE, którzy odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Pan dyrektor Arkadiusz Gnoza wręczył wiele nagród uczniom, którzy wyróżnili się w tym roku bardzo dobrymi wynikami w nauce, wysoką frekwencją na zajęciach, działalnością na rzecz szkoły, sukcesami sportowymi oraz w konkursach przedmiotowych. Najlepsze wyniki w nauce i świadectwo z wyróżnieniem uzyskał Piotr Żmijewski z kl. 1 CT za średnią ocen 4,79.
   Na apelu pani wicedyrektor Barbara Tymecka przedstawiła też wyniki szkolnego plebiscytu "Zwyczajny, a jednak niezwyczajny", którego celem jest propagowanie postawy godnej naśladowania, wrażliwości, bezinteresowności w działaniu, pomocy innym. Nagrodę im. por. A. M. Bocheńskiego otrzymał Michał Pladzyk z kl. 3 BT, a wyróżnienie przyznano Piotrowi Żmijewskiemu z kl. 1 CT.
   Wyniki konkursu na najlepszą klasową frekwencję przedstawiła pani Alicja Jasińska:
1 miejsce kl. 2 ST - wychowawca pani Alicja Jasińska
2 miejsce kl. 1 CT - wychowawca pani Iwona Kamińska
3 miejsce kl. 1 BT - wychowawca pani Wioletta Ossowska
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych, radosnych wakacji, a absolwentom ZSZ Nr 1 powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym.
 
 

      W ramach XIX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny odbyło się w naszej szkole spotkanie pod hasłem "Miłość w rodzinie nigdy nie zginie". W dniu 09.06. 2017 młodzież wzięła udział w montażu przygotowanym przez uczniów: Natalię Małyj 1ST, Agatę Wójcik 1ST, Weronikę Kukuk 1ST, Damiana Wiśniewskiego 3AT, Jakuba Piekarskiego 3AT, Wiktora Wysockiego 3AT pod opieką p. Joanny Świdzińskiej. Pierwsza część poświęcona była znaczeniu rodziny w życiu człowieka, w jego rozwoju i kształtowaniu osobowości. W drugiej części uczniowie dobrze się bawili uczestnicząc w zabawie konkursowej polegającej na rozpoznaniu nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa. Wszyscy biorący w niej udział zostali nagrodzeni.

 

 

    W szkole bardzo prężnie działa Szkolne Koło PCK i Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi "Kordian", ich opiekunem jest pani Barbara Borowska. Młodzież swoim zaangażowaniem w pracę pokazuje wrażliwość na cierpienie, potrzeby innych i że jest gotowa nieść pomoc.
     We wrześniu  i w okresach przedświątecznych uczniowie: Michał Domian 2 ST, Oliwia Prusak 1 ST, Arkadiusz Misiewicz 1 CT, Grzegorz Lisowski 1 CT, Gracjan Tański 1 BT, Patryk Siemiatkowski 1BT, Jakub Domański 1BT, Kacper Kołek 1 BT, Daniel Bohaterko 1 CT, Krzysztof Strachałajtys 2 ZE uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na paczki dla najuboższych rodzin w olsztyńskich sklepach. Młodzież uczestniczyła również w kolejnej edycji "Gorączki złota", która dotyczy zbiórki pieniędzy na dofinansowanie wypoczynku dzieci z rodzin znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie dwukrotnie pomagali też przy organizacji zawodów ratownictwa medycznego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, a byli to: Oliwia Prusak 1 ST, Karolina Biermann 1 ST, Weronika Kukuk 1 ST, Joachim Krebs 1ST, Grzegorz Cybulski 1 KT, Marcin Rejmontowski 1 CT, Piotr Prus 1 CT, Mateusz Małyj 1 CT, Damian Bialik 1 CT, Grzegorz Lisowski 1 CT, Arkadiusz Malinowski 1 CT, Konrad Kołodziejski 1 CT, Szymon Roman 2 ST, Marcin Sitkowski 2 ST, Michał Domian 2 ST, Patryk Zgórecki 2 ST, Oskar Dawiedczyk 2 ST, Patryk Sommerffeld 2ST.
    Z roku na rok maleje ilość osób oddających krew, a zapotrzebowanie na nią niestety rośnie. W związku z tym w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 16 marca i 24 maja 2017r. odbyły się spotkania młodzieży ZSS z przedstawicielem tejże placówki, których celem było propagowanie honorowego krwiodawstwa. W naszej szkole od wielu lat intensywnie działa Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi "Kordian" wspierany przez wychowawców, którzy zachęcają uczniów do bezinteresownego działania i pomagania innym. Co roku Stacja Krwiodawstwa sponsoruje nagrody dla szczególnie wyróżniających się absolwentów. W tym roku szkolnym nagrodzeni zostali następujący uczniowie: Tomasz Cieśla 4AT, Damian Samson 4 BT, Mateusz Ogonowski 4 BT, Dominik Łęczkowski 4 BT, Tomasz Zalewski 4 BT, Jakub Sosnowski 4 BT, Sebastian Szczechura 4 CT, Radosław Walczewski 4 CT, Artur Kiernozek 4 CT, Arkadiusz Gynżu 4 CT, Rafał Budny 3 ZA, Krystian Białczak 3 ZE.
 
 

     W dniu 30 maja 2017r. w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym Prezydent Olsztyna pan Piotr Grzymowicz uroczyście wręczył nagrody zakładom pracy i przedsiębiorcom z różnych branż. Kandydatów do wyróżnienia "Pracodawca Przyjazny Szkole" już po raz czwarty zgłosiły olsztyńskie szkoły zawodowe, które w ten sposób dziękują firmom za bardzo dobrą współpracę. W tym roku nasza szkoła wytypowała do wyróżnienia PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. Zakład Linii Kolejowych w Olsztynie.

    30 maja 2017r. na zaproszenie pani Katarzyny Urban ZSS odwiedził kolejny twórca kultury związany z naszym regionem. Z uczniami klas:1BT, 1CT, 1SKT i 2CT Technikum Nr 1 spotkał się artysta fotograf i podróżnik pan Arkadiusz Dziczek. Twórca w interesujący sposób opowiadał uczniom o swojej pracy i pasji, o początkach kariery zawodowej, o podróżach po świecie, a także o inspiracjach i tematach, które można odnaleźć w jego pracach. Młodzież dowiedziała się, w jaki sposób należy robić dobre zdjęcia,  jak poszukiwać ciekawych tematów, w jaki sposób można doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie i jak interpretować zdjęcia, z którymi stykamy się w różnych publikacjach czy w prasie. Mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia zrobione do różnorodnych projektów np. zdjęcia najstarszych mieszkańców naszego województwa, zdjęcia reportażowe publikowane w prasie, zdjęcia z licznych podróży np. do Turcji  i Indii. Uczniowie dowiedzieli się również, że dzięki zdjęciom można zwrócić uwagę innych na problemy społeczne, można przybliżyć ludziom kulturę i tradycje innych państw, można utrwalić to, co odchodzi w zapomnienie, a nawet odkryć na nowo swoje najbliższe otoczenie.