W dniu 12 grudnia 2014 r. grupa uczniów pod opieką p. Joanny Świdzińskiej uczestniczyła w spotkaniu rocznicowym poświęconym upamiętnieniu wydarzeń Grudnia 1981 roku “Olsztyńskie drogi do niepodległości”. Miało ono miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym. Obecni wysłuchali wspomnień działacza “Solidarności” prokuratora Stefana Śnieżko, a następnie obejrzeli film o działalności robotniczej ks. Jerzego Popiełuszki. Po spotkaniu uczniowie i nauczyciele przeszli na Plac Solidarności, gdzie zapalili znicze upamiętniające ofiary stanu wojennego.
 

    Jasełka są już tradycją naszej szkoły. W tym roku również liczne grono uczniów pod opieką pani Joanny Świdzińskiej i pana Michała Katulskiego przygotowało przedstawienie, które wzruszało, bawiło i skłaniało do refleksji. Uczniowie zaprezentowali różnorodne talenty: grali, śpiewali, recytowali i przygotowali wspaniałą dekorację. Ich występy z przyjemnością oglądali koledzy, nauczyciele, przedstawiciele rodziców i zaproszeni goście.

Od listopada 2014 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została przeprowadzona akcja „Pomagamy zwierzętom ze schroniska”. Włączyli się do niej uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem, bowiem zebraliśmy olbrzymie ilości karmy, puszek, koców, śpiworów i innych przydatnych gadżetów.     Akcja ukazała jak bardzo nasza młodzież potrafi solidaryzować się z mieszkańcami schroniska i jak bardzo angażuje się we wszelkie szczytne inicjatywy. 10 grudnia 2014 roku przedstawiciele Samorządu wraz z p. A. Jasińską i p. Sz. Perfikowskim dostarczyli produkty do schroniska. Otrzymaliśmy podziękowania z rąk Pani Dyrektor tej placówki jak również ukazał się o nas artykuł na stronie internetowej Gazety Olsztyńskiej. www.olsztynska24.pl

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

 

    Uczniowie z klasy 2 BT pod opieką pana Andrzeja Ogińskiego w grudniu  brali udział w spotkaniu z młodszymi kolegami, które zorganizowano w Gimnazjum nr 11. Uczniowie dzielili się swoją wiedzą m. in. na temat zasad zachowania bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły i domu, udzielali porad, jak stać się bardziej widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego, w jaki sposób poprawnie przechodzic przez jezdnię.

 

DSC_0019
DSC_0017
DSC_0018

Uczniowie z klasy 2 BT biorący udział w projekcie:

Michał Kisielewski

Wojciech Jurecki

Mateusz Ogonowski

Michał Romańczuk

Dominik Wiśniewski

Paweł Jarmałkowicz

Przemysław Kij

Patryk Rutkowski

 

 

5 grudnia 2014r. naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Towarzyszyły mu 3 prześliczne Śnieżynki, Renifer i Aniołowie! Mikołaj obdarowywał grzecznych nauczycieli i uczniów słodyczami, śpiewano też kolędy, mówiono wierszyki, dowcipkowano. To był naprawdę bardzo miły dzień.

P1210796   P1210830   P1210860

05.12.2014r. uczniowie najstarszych klas brali udział w spotkaniu na temat przeszczepów. Uczniowie dowiedzieli się, jakie narządy i tkanki można pobrać do transplantacji, kto może zostać dawcą oraz w jaki sposób można wyrazić swoją wolę.

 

         Od początku roku szkolnego aktywnie działają członkowie Szkolnego Koła PCK. W październiku 10 uczniów brało udział w akcji Godne Dzieciństwo. Polegała ona na pomocy przy pakowaniu rzeczy klientom jednego z olsztyńskich sklepów oraz zbiórce pieniędzy. Zebrane pieniądze przeznaczono na żywnościowe paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin. Chłopcy, którzy brali udział w akcji wykazywali się bardzo dużym zaangażowaniem i wysoką kulturą osobistą. Członkowie Szkolnego Koła PCK w listopadzie brali też udział w konkursie internetowym "Przyjazny kąt" w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Tylko duża ilość oddanych głosów dawała szpitalowi możliwość otrzymania środków finansowych na ten cel.

 

 

       26 listopada 2014r. uczniowie klasy IVAT Paweł Rudzki i Miłosz Bartnowski znaleźli na korytarzu szkolnym portfel ze znaczną sumą pieniędzy wraz z dokumentami. Natychmiast w nie naruszonym stanie oddali zgubę właścicielowi.

Gratulujemy takiej postawy!

Jesteśmy z Was dumni - nauczyciele i społeczność uczniowska.

 

 

   W listopadzie uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych pogłębiali swoją wiedzę i doskonalili umiejętności na zajęciach warsztatowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych trudnych sytuacjach życiowych.

 

19-11-2014   MEDYCZNE RATOWNICTWO 017 19-11-2014   MEDYCZNE RATOWNICTWO 051-RR 19-11-2014   MEDYCZNE RATOWNICTWO 052--RR 19-11-2014   MEDYCZNE RATOWNICTWO 056

 

 

"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska"   Józef Piłsudski

    7 listopada 2014r. w Zespole Szkół Samochodowych im. por. A. M. Bocheńskiego w Olsztynie odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Święta Niepodległości. W montażu słowno-muzycznym uczniowie przedstawili losy naszej Ojczyzny począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Młodzież z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

W apelu wzięli udział: Mateusz Chrostek 2 BT, Krzysztof Gospodarek 2 CT, Arkadiusz Gynżu 2 CT, Dominik Łęczkowski 2 BT, Bartłomiej Przybysz 2 AT, Krystian Szerewicz 3 ZB, Jakub Wierzchoń 2 AT.

Oprawą muzyczną uroczystości zajęli się: Błażej Gorzkowski 2 BT i Wojciech Jurecki 2 BT.

Dekoracje przygotowali: Patryk Grodzki 2 BT, Michał Lasota 2 BT, Kamil Rudzki 2 AT, Grzegorz Zadrożny 2 AT.

Apel z pomocą pana Michała Katulskiego i pani Katarzyny Urban przygotowała pani Anna Budna.

       W dniu 11.11.2014 r. na terenie Olsztyna odbyły się uroczystości związane z 96-tą rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Udział w tym ważnym patriotycznym święcie wzieły kompanie honorowe wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, harcerzy, orkiestra wojskowa, poczty sztandarowe szkół, organizacji kombatanckich oraz mieszkańcy Olsztyna. Wśród pocztów sztandarowych nie zabrakło sztandaru Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie. Nasz poczet sztandarowy utworzyli:

  1. Krystian Mróz 1CT
  2. Kamil Murach 3AT
  3. Adam Chądzyński 3CT

Opiekunem pocztu sztandarowego był p. Szczepan Perfikowski.

      Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w bazylice konkatedralnej św. Jakuba na Starym Mieście. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz kolumny ulicami Olsztyna na Plac Solidarności, gdzie pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny wystąpienia okolicznościowe wygłosili: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydent Olsztyna. Odczytany został także Apel Pamięci, była salwa honorowa oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem. Uroczystość została uświetniona defiladą kompanii honorowych oraz pokazem sprzętu wojskowego, policyjnego, straży pożarnej, straży granicznej, służby celnej oraz Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Była też jak co roku wojskowa grochówka.

        Obchody zakończono złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wręczeniem odznaczeń państwowych w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim.