Kampania „Pola Nadziei” to ogólnoświatowa akcja zbierania funduszy na rzecz ludzi objętych opieką hospicyjną. Na swój symbol hospicja z całego świata wybrały żółty kwiat – żonkil. Program „Pola Nadziei” zainicjonowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii.
5 października 2023 r. miała miejsce inauguracja 21. edycji akcji "Pola Nadziei" organizowanej przez Hospicjum Stacjonarne dla dzieci w Olsztynie. Wzięli w niej udział uczniowie: Grzegorz Maćkiewicz (1TK), Piotr Pilecki (1TK), Karolina Żabik (1TK), Emilia Denisiuk (2BK), Radosław Rychlik (2BK), wraz z opiekunem p. Elżbietą Lechicką. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele NMP Ostrobramskiej w Olsztynie. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne oraz wspólny poczęstunek. Była to również dobra okazja do integracji oraz wymiany doświadczeń. Na zakończenie uczniowie olsztyńskich i podolsztyńskich szkół zasadzili cebulki żonkili - symbol nadziei.

Relacja z wydarzenia na stronie Radia Olsztyn:

https://radioolsztyn.pl/uczniowie-posadzili-dwiescie-cebulek-zonkili-to-metafora-ktora-ma-dawac-sile/01721215

13 października młodzież z klasy 1TK zasadziła również przed budynkiem naszej szkoły żonkile, kiedy zakwitną wiosną przypominać nam będą o ludziach oczekujących naszej pomocy i wsparcia.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Lechicka