Polski Czerwony Krzyż organizuje Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Każdego roku najlepsze drużyny ze szkół średnich rywalizują o tytuł Mistrza Pierwszej Pomocy. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wygląd bardzo realistycznie. Konkurs organizowany jest w przestrzeni miejskiej, po to, aby jak najwięcej osób mogło być świadkami rywalizacji Mistrzów Pierwszej Pomocy. Dzięki temu, osoby które widzą, jak należy udzielić pierwszej pomocy, oswajają się z tą trudną i stresującą sytuacją.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Młodzież, dzięki odbywającym się podczas roku szkolnego ćwiczeniom i szkoleniom, przygotowuje się do startu w mistrzostwach

We wtorek 18 kwietnia 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w XXIX Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn z różnych olsztyńskich szkół. W skład naszej wchodzili:

1. Michał Jasionowicz kl. 3 TK - kapitan drużyny

2. Natalia Szymańska kl. 3 TK

3. Karol Woronko kl. 3 TK

4. Andrzej Michalak kl. 2 TM

5. Karol Sikorski kl. 2 TM

6. Hubert Sikorski kl. 4 TSG

Zadaniem naszych szkolnych ratowników było udzielanie pomocy osobom poszkodowanym w różnych zdarzeniach. Nie zabrakło emocji i adrenaliny. Przekonaliśmy się, że dobry ratownik, to żywy ratownik.

Uczestnikom zawodów dziękujemy za zaangażowanie i zachowanie zimnej krwi do ostatniej chwili.

Do zawodów młodzież przygotowała pani Marzena Ejdys.

Opiekę nad młodzieżą podczas zawodów sprawowała pani Anna Konopko

 Tekst i zdjęcia: Anna Konopko