Dnia 5 kwietnia 2023r w olsztyńskim ratuszu został rozstrzygnięty Konkurs Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych", którego organizatorem jest Fundacja Świat na Tak. "Wspaniali" to młodzi ludzie, którzy budują lepszy, bardziej humanitarny świat, a przez pomoc innym stają się wzorem do naśladowania. To uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy promują pozytywne postawy i działają na rzecz rówieśników, sąsiadów, osiedla, szkoły czy klasy. Celem konkursu jest wyłanianie i promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw młodzieży, przeciwdziałanie przemocy, agresji oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu.

Miło nam poinformować, że laureatem tego konkursu w kategorii grupowej zostało Szkolne Koło Wolontariatu naszej szkoły. Wolontariusze ,,samochodówki" stanowiący trzon Samorządu Uczniowskiego okazali się najlepsi w Olsztynie. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Prezydenta Olsztyna p. Piotra Grzymowicza doceniła wysiłki i pracę naszych uczniów.

Zespół Szkół Samochodowych reprezentowali:
Jan Morawski, Bartosz Redżepi, Grzegorz Adamski, Marcel Zieliński, Mateusz Bąk, Maciej Golub, Natalia Szymańska i Adrianna Bojarska.

Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu jest p. Alicja Jasińska - koordynator, p. Elżbieta Lechicka i p. Joanna Świdzinska.

Tekst i zdjęcia: Alicja Jasińska