W dniu 19 września 2022 kilkoro uczniów z klas: 3TSK i 4 TKS odwiedziło Teatr Jaracza w Olsztynie.

Celem wizyty było poznanie teatru "od kulis". Uczniowie zwiedzili każdy zakamarek teatru: pracownie artystyczne, tajemnicze podziemia skrywające niezwykłe stare sprzęty i urządzenia np. ręczną maszynkę do wytwarzania śniegu, czy szumu wiatru. W trakcie spaceru po labiryntach teatru obejrzeli trzy sceny, widownię, foyer, kulisy. Mieli także wyjątkową okazję przyjrzeć się procesowi powstawania najnowszego spektaklu, którego premiera odbędzie się niebawem na deskach Teatru Jaracza. W skupieniu i z uwagą przyglądali się próbie Dziadów cz. II Adama Mickiewicza, któremu przewodniczył znany węgierski reżyser. Obiecaliśmy jednak nie zdradzać szczegółów!

Wzięli także udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla naszych uczniów. Zadanie polegało na zastanowieniu się i opowiedzeniu koleżankom i kolegom: Czym dla mnie jest teatr, z czym mi się kojarzy? Padły ciekawe i zaskakujące odpowiedzi: od rekwizytów, talentu, ruchu, emocji po eksplozję, katharsis a nawet talizman!

Warto dodać, iż uczniowie olsztyńskiej samochodówki zostali ocenieni przez Panią Barbarę Święcicką - edukatorkę teatralną - jako najsympatyczniejsza, najbardziej zdyscyplinowana i bardzo otwarta grupa.

Dziękuję Wam Kochani Uczniowie, byliście wspaniali!

Ewa Krypciak