W piątek, 3 czerwca w Zespole Szkół Samochodowych odbyła się wiosenna motoryzacyjna impreza pod hasłem: „Moja szkoła – moja pasja – wspólne bezpieczeństwo”. Miała ona charakter festynu, ponieważ rozegrała się pod gołym niebem, przy szkolnym placu manewrowym. Piękna słoneczna pogoda spowodowała, że wszyscy z wielką radością korzystali z atrakcji, które zostały przygotowane na ten dzień. Gwoździem programu był pokaz starych odrestaurowanych pojazdów oraz aut po „tuningu”. Pokaz obfitował w szereg ciekawych modeli samochodów oraz motocykli, co chcielibyśmy dziś zaprezentować .

Ponadto uczniowie mieli okazję skorzystać ze specjalistycznego urządzenia z ośrodka WORD, które symulowało jazdę samochodem, kolizję oraz dachowanie, próby prowadzenia samochodu w alkogoglach. W nawiązaniu do kwestii bezpieczeństwa, nie zabrakło specjalisty, który udzielał instruktażu jak należy udzielać pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożeń. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był pojazd pancerny, który przyjechał do nas z Muzeum Sprzętu Wojskowego z Mrągowa (http://muzeum.mragowo.pl/eksponaty/) Opancerzony transporter cieszył się olbrzymim zainteresowaniem wśród uczniów.

Organizatorzy zaplanowali również konkursy dla klas I, II i III. Pierwszoklasiści mogli sprawdzić swoje możliwości w jeździe skuterem po wyznaczonym torze. Drugoklasiści wykazywali się umiejętnością obsługi auta na czas. Natomiast trzecioklasiści poruszali się autem po wyznaczonym torze, ćwicząc płynną jazdę z talerzem Stewarta.

Konkurencja klas I. Jazda skuterem
1 miejsce - klasa1 BE
2 miejsce - klasa 1 TE
3 miejsce - klasa 1 BM

Konkurencja klas II. Wymiana koła
1 miejsce - klasa 2 BK
2 miejsce - klasa 2 TM
3 miejsce - klasa 2 BM

Konkurencja klas III. Test Stewarta
1miejsce - klasa 3 TEG
2 miejsce - klasa 3 TEP
3 miejsce - klasa 3 TMG

Zabytkowy motocykl
1 miejsce - Jakub Jarosik klasa 3 TEP
2 miejsce - Florian Rokicki klasa 3 TMG
3 miejsce - Kewin Abramski  klasa 3 BKG

Zabytkowy samochód
1 miejsce - Kacper Szczepkowski klasa2 TE
2 miejsce - Kacper Wróbel klasa 3 BKP
3 miejsce - Michał Kuklik klasa 2 TE

Samochód po tuningu
1 miejsce - Paweł Czapski klasa 3 TEG
2 miejsce - Patryk Domański klasa 2 TM
3 miejsca nie przyznano

Imprezę możemy uznać za udaną.

Dziękujemy pięknie wszystkim nauczycielom organizującym to wydarzenie, a w szczególności: pani Alicji Jasińskiej , kierownikowi warsztatów panu Zbigniewowi Gosztowttowi, wszystkim nauczycielom warsztatowym oraz Samorządowi Uczniowskiemu.

Autorzy zdjęć : Anna Czałpińska, Izabela Anna Salitra , Maciej Urbanek kl. 3 TKG