W związku z ostatnimi wydarzeniami w Ukrainie nie mogliśmy pozostać obojętni!

Nasza Szkoła uruchomiła oficjalną zbiórkę, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym na miejscu.

 

KALENDARIUM WYDARZEŃ


28 luty 2022 r.
Przygotowanie plakatów promocyjnych przez uczniów Naszej Szkoły i rozpoczęcie zbiórki


3-4 marzec 2022 r.
Segregacja i pakowanie darów


5 marzec 2022 r.
Wyjazd na Ukrainę Pani psycholog Olgi Witkiewicz – Bury

 

Z relacji ,,…Nie chcę opisywać tego co i tak widzicie na ekranach swoich telewizorów. Chcę wam napisać że spotkałam tam Polaków o wielkich sercach. Połączyliśmy siły. Rozdawaliśmy wszystko... ciepłe koce, rzeczy pierwszej pomocy, jedzenie. Rozdawaliśmy naszą miłość, pomoc, siłę uśmiechy i ,,przytulasy ”. Płakaliśmy tak by nikt nie widział...


Wszystkim, którzy pomogli i wsparli naszą wyprawę, a w szczególności dla Naszego absolwenta Mariusza Wierciszewskiego ( firma FHU skup złomu i metali), który zorganizował transport i był kierowcą w tej trudnej wyprawie, serdeczne podziękowania…”.

 

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy, przypominając jednocześnie, że zbiórka ciągle trwa. Wojna w Ukrainie wyzwoliła w Polakach pokłady niezwykłej empatii. Chcemy pomagać i szeroko otwieramy serca na potrzeby walczącej Ukrainy.


Młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły wykazali się wielkim sercem, gestem i hojnością. Znaczna część produktów została dostarczona przez Panią Olgę Witkiewicz - Bury bezpośrednio ludności znajdującej się na terenie Ukrainy, a pozostała część zostanie sukcesywnie przekazywana ukraińskim rodzinom docierającym do Olsztyna i okolic.

Wdzięczne za wsparcie organizatorki akcji: Alicja Jasińska i Marta Zienkiewicz
Zdjęcia: Anna Czałpińska , Olga Witkiewicz- Bury