Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy Nauczyciele, Drodzy Uczniowie

To niecodzienne zakończenie roku szkolnego 2019/2020 świadczy o tym, jak mały jest człowiek w porównaniu z otaczającym go światem. Jest XXI wiek, czas zaawansowanych technologii, podróży w kosmos, a my jesteśmy bezsilni wobec czegoś, co jest niewidoczne gołym okiem. Jednak każde zagrożenie z jednej strony pochłania ofiary, z drugiej wzmaga w człowieku chęć walki i prowadzi do głębokiej refleksji nad istotą egzystencji i porządkiem świata.

Spotykamy się w bardzo niecodziennych warunkach, w okresie pandemii koronawirusa. Jednak nic nie może zmienić kolei upływającego czasu, chwil nadchodzących jedna po drugiej, etapów życia, biegu zdarzeń. Nadzwyczajne okoliczności sprawiły, że ostatnie tygodnie roku szkolnego nie były łatwe ani dla Was, Drodzy Uczniowie, ani dla Waszych

Nauczycieli. Tym bardziej jestem pełen podziwu i szacunku dla Waszego zaangażowania i determinacji w zdobywaniu wiedzy. W tych nietypowych okolicznościach, dzisiaj kończycie kolejny rok nauki.

Zbliżające się wakacje to czas wypoczynku, poznawania nowych ludzi, uprawiania sportu, zwiedzania ciekawych miejsc. Ważne jest, aby ten odpoczynek przebiegał w bezpiecznych i zgodnych z zasadami higieny warunkach. Wakacje to okres aktywnego spędzania czasu, wypoczynku, ale i związanego z tym wypoczynkiem zagrożeń. Zachowajcie ostrożność i rozwagę podczas wakacji.

Absolwenci klas trzecich Szkoły Branżowej - opuszczacie mury naszej szkoły. Mam nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych tu lat. Jestem przekonany, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte i rozwijane w tej szkole, będą procentowały teraz i w przyszłości. To właśnie teraz jest ten moment, kiedy, po trzech latach nauki, zmagań z własna słabością a na dodatek z obecnością koronawirusa, staniecie przed trudnym wyborem dalszej nauki lub pracy. Życzę Wam udanych decyzji.

Dziś wychowawcy będą wręczać Wam nagrody. Gratuluję już teraz wszystkim, którzy je otrzymają. Gratuluję wyników w nauce i osiągniętych sukcesów. Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy. Dziękuję za pracę na rzecz szkoły i środowiska, godne reprezentowanie szkoły w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.

Nauczycielom dziękuję za kształtowanie waszych postaw i umysłów. Dziękuję za przekazywanie swojej wiedzy, motywowanie Was do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat.

Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Uczniom życzę, w nietypowy sposób, bo na odległość, przede wszystkim dużo zdrowia, dobrej organizacji czasu wolnego i wiele optymizmu w tym trudnym okresie. Życzę Wam, aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku, regeneracji umysłu, czasem nabierania sił do dalszej pracy i nauki.

Arkadiusz Gnoza

Dyrektor ZSS