Jak co roku PCK zorganizował zbiórkę pieniędzy w ramach akcji "Wyprawka dla żaka". Zbiórka odbywała się w dniach 16-17 września 2016r. Nasi uczniowie brali udział w piątkowej zbiórce pieniędzy w jednym z olsztyńskich sklepów na Jarotach. Za zebrane pieniądze wyposażone w atykuły szkolne zostaną plecaki dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

     27 kwietnia 2016 roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w XI Spotkaniu z poezją i nauczaniem Jana Pawła II Non omnis moriar. W tym roku uroczystość została zorganizowana w Gimnazjum nr 11 w Olsztynie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie kilku szkół z Olsztyna i okolic.

Młodzi wykonawcy każdej ze szkół zaprezentowali krótki program artystyczny inspirowany życiem i twórczością Świętego Jana Pawła II.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Elżbiety Lechickiej: Marlena Ozga (1BT), Antoni Czarnecki (1BT), Michał Jurga (1BT), Dominik Foks (2BT), Sebastian Szczechura (3CT), Marek Kuhn (4AT), Szymon Bratek (4CT), Szymon Brejta (4CT) zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Występ zyskał duży aplauz i cieszył się zainteresowaniem widowni. Szczególne uznanie zdobył hymn Światowych Dni Młodzieży pt. „Błogosławieni Miłosierni” w wykonaniu Marleny Ozgi.

Podczas antraktu można było cieszyć się poczęstunkiem, który stał się okazją do bliższego poznania i wzajemnej wymiany doświadczeń.

Na zakończenie uczestnicy, chcąc wyrazić radość związaną ze spotkania poświęconego pamięci wielkiego Papieża Polaka, zaprezentowali układ taneczny, który, podobnie jak wcześniejsze inscenizacje, został przyjęty z entuzjazmem.

Pani Dyrektor Gimnazjum nr 11 w Olsztynie podziękowała wszystkim uczestnikom za piękną inicjatywę, dostarczenie wspaniałych przeżyć i miłych wrażeń. Przekazała słowa uznania uczniom i nauczycielom uczestniczącym w spotkaniu.

 

 

 

Warto postarać się o dobrą frekwencję!

Klasa I ST w nagrodę za najlepszą frekwencję obejrzała w Teatrze Lalek spektakl „Balladyna”. Jak widać wszyscy się świetnie bawili, czuli się zintegrowani i zachwyceni taką formą spędzenia godzin lekcyjnych.

 IMAG1134

Od września 2015r. uczniowie różnych klas pogłębiają swoją wiedzę i ćwiczą umiejętności związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

W październiku kolejna grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach na temat skutków zdrowotnych biernego i czynnego palenia tytoniu, które prowadziła pani Szolc ze Szpitala Pulmonologicznego w Olsztynie.

Natomiast uczniowie najstarszych klas brali udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu unijnego na temat pracy poza granicami kraju i handlu ludźmi. Zajęcia prowadzone były przez policjanta i przedstawiciela Urzędu Pracy.

 

 

Dnia 22 maja 2015 r. obchodziliśmy Święto Szkoły, które przypada na 25 maja, bowiem tego dnia 1991 r. patronem naszej szkoły został por. Adolf Maria Bocheński.

W części oficjalnej przygotowanej przez p. Elżbietę Lechicką uczniowie (Arkadiusz Gynżu, Sebastian Szczechura, Szymon Bratek) dokonali krótkiej charakterystyki Adolfa Marii Bocheńskiego wzbogaconej pokazem slajdów. Był to człowiek wyjątkowy, nieprzeciętny, wszechstronnie wykształcony, odważnie walczący w obronie Ojczyzny na frontach II wojny światowej.

W ramach Święta Szkoły obchodziliśmy XVII Warmińsko - Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina drogowskazem życia.”

W pięknie sali udekorowanej mogliśmy obejrzeć prezentacje multimedialną na temat rodziny i wysłuchać wykładu o szczególnej roli rodziny oraz patriotyzmie, tak ważnym dla patrona naszej szkoły Adolfa Marii Bocheńskiego.

Na uroczystość przybył p. Aleksander Bocheński wraz z małżonką p. Zofią Bocheńską. P. Aleksander Bocheński udzielił krótkiego wywiadu. Wypowiedział się na temat wartości, które kształtowały osobowość i poglądy patrona naszej szkoły, a także wskazał te, które kształtują obecne życie rodziny p. Bocheńskich. Młodzież mogła zobaczyć jak niepospolitą postacią jest nasz patron, kultywujący uniwersalne wartości takie jak: patriotyzm, honor i rodzina.

W czasie uroczystości rozstrzygnięto konkurs „Zwyczajni a jednak niezwyczajni”. P. Zofia Bocheńska wyróżniła uczniów szkoły za nienaganną postawę moralną oraz pracę na rzecz szkoły i środowiska. Główną nagrodę otrzymał Aleksander Waś, uczeń kl. 3 BT.

W części artystycznej przygotowanej przez panią Marlenę Klein mogliśmy zobaczyć spektakl pt. "Wśród bogów" o tematyce rodzinnej, dotyczącej stworzenia ludzkości a z nią problemów i konfliktów, które mogą być zawsze rozwiązane dzięki familijnej miłości i solidarności. Przedstawienie oparte na mitologii greckiej miało za zadanie przekazać młodym ludziom cenne wartości rodzinne jakimi są: wsparcie, zrozumienie, szacunek, bezpieczeństwo, odpowiedzialność i umiejętność wybaczania. Wpleciony w autorski scenariusz pani Marleny Klein utwór Zbigniewa Herberta "Dedal i Ikar" , głosił przesłanie o harmonijnym odkrywaniu piękna i pokonywaniu przez młode pokolenie trudności tego świata. Barwna charakteryzacja, taniec i pełne zaangażowanie młodzieży z technikum (Natalia Bitel, Justyna Fenik, Szymon Brejta, Kacper Dworzecki, Radosław Siedlecki, Marcin Mierzwiński, Marek Trocki, Krystian Tyc, Maciej Falkiewicz, Adrian Szumilas, Krystian Mróz, Sebastian Białczak, Dominik Foks oraz Adam Chądzyński) wzbudziły duże zainteresowanie publiczności. Scenicznie wykreowanym bohaterom towarzyszyły również efekty specjalne oraz muzyczna oprawa spektaklu, która wywołała największy entuzjazm wśród uczniów, gości i nauczycieli. 

Jubileuszowe X Spotkanie z poezją i nauczaniem Jana Pawła II „Non omnis moriar” odbyło się dnia 21 maja 2015 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Koncepcja spotkań narodziła się w szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. Dorocznie spotykamy się w jednej z olsztyńskich szkół, aby pochylić się nad twórczością i nauczaniem Ojca Świętego. Uczniowie w trakcie spotkań prezentują utwory Karola Wojtyły we własnych aranżacjach: recytując, śpiewając i grając na instrumentach.. Wystawiają również miniatury teatralne, bądź okraszają wystąpienie fragmentami filmowymi bądź muzycznymi.

Jubileuszowi towarzyszyło wiele miłych wspomnień i wzruszeń. Mogliśmy obejrzeć zdjęcia uczniów, biorących udział w poprzednich edycjach „Spotkania z poezją”, począwszy od 2006 roku. Nie obyło się bez podziękowań dla dyrektorów szkół i Ojców Franciszkanów z parafii Chrystusa Króla.

W przerwie spotkania odbył się poczęstunek, który był okazją do bliższego poznania się i wymiany doświadczeń.

W trakcie spotkania uczniowie zaprezentowali impresję teatralną, młodzież śpiewała piosenki. Wśród zaproszonych gości był o. Jakub Waszkowiak, który w trakcie uroczystości podzielił się z nami swoimi refleksjami na temat nauczania i spotkań z polskim papieżem.

Miłym akcentem kończącym spotkanie było wspólne odśpiewanie „Barki”.

Na spotkaniu obecni byli: p. dyr. Arkadiusz Gnoza, p. dyr. Tadeusz Cwalina, uczniowie naszej szkoły oraz współorganizatorki p. Joanna Świdzińska i p. Elżbieta Lechicka.

 

     24 kwietnia 2015r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas czwartych Technikum nr 1 oraz słuchaczy Uzupełniającego Technikum Zaocznego nr 1. Pan dyrektorArkadiusz Gnoza wręczył nagrody uczniom wyróżniającym się bardzo dobrymi wynikami w nauce, wysoką frekwencją oraz działalnością na rzecz szkoły.

 

 

W dniu 25.11.2014r. w Zespole Szkół Samochodowych w Olsztynie odbyły się wybory na przedstawiciela do Młodzieżowej Rady Miasta. Komisja wyborcza na podstawie policzonych głosów stwierdziła, że kandydatem z naszej szkoły został Michał Pladzyk. Na 330 głosujących uczniów uzyskał on 160 głosów. Pozostali otrzymali :

a)    D. Kowal – 87 głosów

b)    D. Wiśniewski – 25 głosów

c)    K. Giers – 25 głosów

d)    M. Kuhn – 18 głosów

e)    K. Dworzecki – 15 głosów

W dniu 29 października 2014 r. w Zespole Szkół Samochodowych włączyliśmy się w obchody XIV Dnia Papieskiego. W tym roku myślą przewodnią było hasło "Świętymi Bądźcie". Uczeń Walczewski Radosław z kasy 2 CT, oraz Mierzwiński Marcin, Nowicki Daniel i Siedlecki Radosław, uczniowie klasy 1 CT przy pomocy pani Joanny Świdzińskiej przygotowali i przedstawili tematyczną prezentację multimedialną. Na kolejnych lekcjach obejrzeli ją uczniowie wybranych klas.

 

    

    27 czerwca liczne grono uczniów odebrało świadectwa promocyjne oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce,
wysoką frekwencję, sukcesy sportowe, działalność na rzecz klasy, szkoły i środowiska.

 

                                                

 

           13 czerwca 2014r. na uroczystym apelu świadectwa ukończenia szkoły odebrali uczniowie Zasadniczej Szkoły
Zawodowej Nr 1.