Zakończyła się kolejna edycja kampanii edukacyjnej "Sam sobie sterem, wszędzie pieszo lub rowerem" pod patronatem Prezydenta Olsztyna Pana Piotra Grzymowicza.

W tym roku w akcji wzięli udział nie tylko mieszkańcy Olsztyna. Kampania została przeprowadzona na zasadzie rywalizacji szkół, a jej głównym celem było zgromadzenie jak największej liczby „aktywnych kilometrów”. Kampania została zorganizowana z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności, w dniach 8-22 września.

Jej głównym celem było zgromadzenie jak największej liczby „aktywnych kilometrów”, które można było zdobyć podróżując do szkoły pieszo, rowerem, hulajnogą lub innym ekologicznym środkiem transportu. Aby wziąć udział w akcji, każda szkoła była zobowiązana do nagrania krótkiego filmiku promującego alternatywne środki transportu, a obowiązkiem uczniów było codzienne wypełnianie „karty aktywności”, na której należało wpisać rodzaj środka transportu oraz liczbę przebytych kilometrów. W rywalizacji, kilometry mogli zbierać dla danej szkoły jej uczniowie, pracownicy, rodzice i inne osoby, które chcą wesprzeć ulubioną placówkę. Głównym motywem kampanii edukacyjnej było zachęcenie do zmiany nawyków transportowych oraz uświadomienie, że wybieranie alternatywnych, ekologicznych środków transportu i wykorzystanie ich w codziennych podróżach pozytywnie wpływa nie tylko na jakość środowiska, ale także na zdrowie mieszkańców.

Przez dwa tygodnie uczniowie Naszej Szkoły dbali o swoją kondycję pokonując kilometry spacerując i jeżdżąc rowerem. W tej edycji wzięło udział 31 uczniów i koordynujący działania w szkole nauczyciel. Wspólnie udało się zebrać 4640,5 km.

Najbardziej aktywni uczniowie zostali wyróżnieni nagrodami:

I miejsce zajął Adam Bronakowski z klasy III TM
II miejsce zajął Dominik Śledziewski z klasy I TK
III miejsce zajął Karol Jundził z klasy 1 TK

 

Kolejne miejsca zajęły osoby:

Jakub Karaszewski z klasy 1 TE
Julia Górksa z klasy 4 TSP
Jakub Filochowski z klasy 1 TK
Kornel Kiełczykowski z klasy 3 TK
Dorian Poczta z klasy 1 TK
Adrianna Dadun z klasy 4 TEP
Mateusz Bąk z klasy 3 TM
Filip Kukwa z klasy 4 TKP
Ludwika Zięba z klasy 1 TK

Specjalne podziękowania należą się uczniom klasy III TM: Mateuszowi Bąk, Adamowi Bronakowskiemu, Bartoszowi Górzec, Kajetanowi Mendelskiemu, Janowi Morawskiemu, Bartoszowi Redżepi, Tobiaszowi Sadowskiemu oraz Marcelowi Zielińskiemu za pomoc w nagraniu filmu promującego jazdę na rowerze.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspólną zabawę!

Nad przebiegiem imprezy w ZSS czuwała Pani Anna Konopko.