Dnia 21.03.2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty .

Szkoła otworzyła swoje drzwi przed młodzieżą, która w przyszłym roku szkolnym rozpocznie naukę w klasach pierwszych.

Przyszłym pierwszoklasistom towarzyszyli nauczyciele, doradcy zawodowi oraz rodzice. Do naszej placówki przybyła młodzież m.in. z Jonkowa, Szczytna, Jezioran, Barczewa, Nikielkowa, Olsztynka oraz uczniowie z olsztyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Frekwencja przeszła nasze oczekiwania! Tego dnia „samochodówka„ gościła około 300 osób!

Przybyłych gości powitał pan Szczepan Perfikowski, który przedstawił ofertę edukacyjną naszej placówki. Następnie młodzież obejrzała multimedialną prezentację szkoły. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie podzieleni na grupy zwiedzali obiekt, pracownie oraz warsztaty szkolne. Atrakcji było co niemiara ! Młodzież miała okazję zobaczyć bogato wyposażoną pracownię elektrotechniczną, prezentację zajęć w Sali kolejowej, prezentację symulatora jazdy oraz prezentację zajęć na warsztatach szkolnych. Młodzież mogła również podziwiać na boisku szkolnym pojazdy zabytkowe i sportowe odrestaurowane przez najlepszych przyszłych fachowców czyli naszą młodzież.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje multimedialne w sali matematycznej : „Jak uczyć się matematyki„, „Umysł a matematyka„ oraz zabawy matematyczne uczące koncentracji, planowania przestrzennego i myślenia. Jedna z największych atrakcji był „maluch cabrio„, na tle którego młodzież robiła sobie pamiątkowe zdjęcia. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się samochody nauki jazdy, samochód ciężarowy Scania oraz informacje dotyczące możliwości bezpłatnego kursu nauki jazdy w naszej szkole. Nie lada atrakcją był gokart , który można było podziwiać na korytarzu szkolnym.

Bardzo miłym akcentem podczas Dnia Otwartego był słodki poczęstunek.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i udział w wydarzeniu a gronu pedagogicznemu i uczniom naszej szkoły za organizację Dnia Otwartego.

Droga młodzieży! Czekamy na Was w „samochodówce„!