technik pojazdów samochodowych

    Technikum Nr 1 kształci w cyklu 4-letnim w zawodzie technik pojazdów samochodowych, który nie tylko umożliwia rozwój motoryzacyjnych zainteresowań, ale przede wszystkim daje gwarancję interesującej pracy.

Absolwent po zdobyciu kwalifikacji:
- diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych (K1)
- diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych (K2)
- organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych (K3)
otrzymuje tytuł technika pojazdów samochodowych i jest przygotowany do podjęcia pracy na stanowisku mistrza, kontrolera technicznego, pracownika biura obsługi klienta w zakładach produkcji, diagnostyki, naprawy, obsługi i transportu branży motoryzacyjnej oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
   Szkoła przygotowuje absolwentów do wykonywania wybranego zawodu, uczy planowania kariery zawodowej, dobrze przygotowuje do egzaminów zewnętrznych i umożliwia dalsze kształcenie się na uczelniach wyższych lub w szkołach policealnych.
    W szkolnym planie nauczania znajdują się przedmioty ogólnokształcące i przedmioty zawodowe. Zajęcia praktyczne realizowane są już od pierwszej klasy w nowoczesnych i doskonale wyposażonych warsztatach szkolnych. Szkoła współpracuje również ze znanymi firmami samochodowymi oraz Uniwersytetem Warmińsko - Mazurskim. Młodzież doskonali swoje umiejętności także w czasie praktyk zawodowych, które trwają cztery tygodnie i odbywają się w renomowanych firmach samochodowych. Warto podkreślić, że nasi uczniowie korzystają z bezpłatnego przygotowania do egzaminów na prawo jazdy kategorii B, a indywidualną naukę jazdy prowadzą doświadczeni instruktorzy.
    Aktywizowaniu uczniów i pogłębianiu ich wiedzy na temat motoryzacji służą różnego typu krajowe i zagraniczne wycieczki dydaktyczne np. do Poznania i Lipska, gdzie odbywają się targi motoryzacyjne. Uczniowie biorą wówczas udział w warsztatach, konferencjach, pokazach itp. Szkoła realizuje także różnorodne projekty. Od kilku lat uczniowie ZSS biorą udział w ogólnopolskim projekcie "Świecimy przykładem" i doskonalą swoje umiejętności z zakresu oświetlenia i diagnostyki pojazdów samochodowych oraz układów termicznych. Efektem współpracy naszej szkoły z firmą HELLA Polska jest udział uczniów w corocznych konkursach oraz wyjazdach szkoleniowych do Warszawy czy Lippstadt. Swoje pasie uczniowie mogą rozwijać także jako kierowcy, piloci i mechanicy w różnego rodzaju rajdach samochodowych i motocrossowych. Umiejętności oraz zainteresowania uczniowie mogą rozwijać też w czasie różnorodnych zajęć dodatkowych z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, które prowadzą doświadczeni nauczyciele egzaminatorzy.
   O dobrym przygotowaniu naszych uczniów do przyszłej pracy zawodowej świadczą ich bardzo dobre wyniki z egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz sukcesy w konkursach, turniejach i olimpiadach z wiedzy technicznej i samochodowej.

podstawa programowa kształcenia w zawodzie TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

P6040055
P6040109
DSC_0504
DSC_0544
DSC_0429
DSC_0543
DSC_0507
DSC02212
DSC_0512
DSC03868
P6040096
P6040120
DSC_0288
DSC_0503
DSC_0549
P6040094
DSC03930
P6040171
DSC03847
DSC_0515
DSC_0539
DSC_0580
DSC_0501
DSC_0538

 

elektromechanik i mechanik pojazdów samochodowych
 

    Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 kształci w cyklu 3-letnim w atrakcyjnych i poszukiwanych na rynku pracy zawodach:
- mechanik pojazdów samochodowych
- elektromechanik pojazdów samochodowych

Absolwent po zdobyciu kwalifikacji :
- diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych (M.18) w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych
- diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych (M.12) w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych
jest gotowy do podjęcia pracy w zakładach naprawy pojazdów samochodowych, autoryzowanych stacjach obsługi samochodów, zakładach produkcji samochodów i części zamiennych, placówkach handlowych oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
    Szkoła przygotowuje absolwentów do wykonywania wybranego zawodu, uczy planowania kariery zawodowej i daje podstawy do dalszego kształcenia się.
W szkolnym planie nauczania znajdują się przedmioty ogólnokształcące i zawodowe. Zajęcia praktyczne realizowane są już od pierwszej klasy i odbywają się w nowoczesnych, doskonale wyposażonych warsztatach szkolnych lub w wybranym przez ucznia zakładzie pracy (młodociani pracownicy). Szkoła współpracuje też ze znanymi firmami samochodowymi oraz MPK. Warto podkreślić, że nasi uczniowie korzystają z bezpłatnego przygotowania do egzaminów na prawo jazdy kategorii B, a indywidualną naukę jazdy prowadzą doświadczeni instruktorzy.
    Aktywizowaniu młodzieży i doskonaleniu jej umiejętności służą też różnego typu krajowe i zagraniczne wycieczki dydaktyczne np. do Poznania i Lipska, gdzie odbywają się targi motoryzacyjne. Uczniowie biorą wówczas udział w warsztatach, konferencjach, pokazach itp. pogłębiając swoją wiedzę na temat motoryzacji. Swoje pasje uczniowie mogą rozwijać także jako kierowcy, piloci i mechanicy w różnego rodzaju rajdach samochodowych i motocrossowych. Swoje umiejętności uczniowie mogą doskonalić również w czasie różnorodnych zajęć dodatkowych z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, które prowadzą doświadczeni nauczyciele egzaminatorzy. Szkoła realizuje również interesujące projekty edukacyjne oraz umożliwia uzyskanie dodatkowych uprawnień, co zwiększa szanse naszych uczniów na znalezienie atrakcyjnej pracy.
    O dobrym przygotowaniu naszych uczniów do przyszłej pracy zawodowej świadczą ich wysokie wyniki z egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

podstawa programowa kształcenia w zawodzie ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

podstawa programowa kształcenia w zawodzie MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

 

DSC_4331
DSC_4321
DSC_4343
DSC_4278
DSC_4346
DSC_4281
DSC_4275
DSC_4285
DSC_4270
DSC09286
DSC_4326
DSC_4297

 

NOWE KIERUNKI KSZTAŁCENIA

 

technik spedytor - Technikum Nr 1
 

    Zawód technika spedytora cieszy się coraz większą popularnością w kraju i poza jego granicami i zapewnia duże możliwości na rynku pracy, ponieważ technicy spedytorzy są obecnie poszukiwanymi pracownikami. Zawód ten łączy transport, negocjacje, marketing, zarządzanie działalnością spedycyjną, przewozy międzynarodowe. W obszarze działania spedytora znajduje się transport samochodowy, kolejowy, morski, wodny śródlądowy, lotniczy itd. Celem pracy spedytora jest organizacja przewozu towarów w kraju i za granicą. Do zadań spedytora należy też m.in. poszukiwanie klientów, negocjowanie ceny za usługę, rozliczenie usługi, wypełnienie dokumentacji, organizacja odpraw celnych, ubezpieczenie towaru, opracowanie materiałów informacyjnych dla klientów, zawieranie umów. Praca ta wymaga umiejętności obsługi komputera, urządzeń biurowych, umiejętności korzystania z Internetu i biegłego posługiwania się językiem obcym. Spedytor powinien wyróżniać się również umiejętnością nawiązywania kontaktów, umiejętnością podejmowania decyzji, negocjacji, zdolnościami organizacyjnymi. Do wykonywania tych zadań uczniowie przygotowywać się będą w czasie różnorodnych zajęć zawodowych teoretycznych, zajęć praktycznych realizowanych w specjalistycznych pracowniach szkolnych oraz w czasie praktyk zawodowych, które odbywać się będą w renomowanych firmach.
    Szkoła przygotowuje absolwentów do wykonywania wybranego zawodu, uczy planowania kariery zawodowej, dobrze przygotowuje do egzaminów zewnętrznych i umożliwia dalsze kształcenie się na uczelniach wyższych lub w szkołach policealnych. Umiejętności i zainteresowania uczniowie mogą rozwiajać w czasie różnorodnych zajęć dodatkowych z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, które prowadzą doświadczeni nauczyciele egzaminatorzy. Szkoła umożliwia też uczniom udział w interesujących projektach edukacyjnych i proponuje bogatą ofertę zajęć sportowych.
    Absolwent może podjąć pracę w przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych, transportowych, agencjach obsługi portów morskich, lotniczych, we wszystkich przedsiębiorstwach spedytujących wyprodukowane towary oraz w hurtowniach zaopatrujących placówki handlowe.
    Absowent szkoły będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
- planowania i organizowania prac związanych z przewozem ładunków
- prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zadań transportowo-spedycyjnych
- prowadzenia dokumentacji dotyczącej rozliczeń z klientami i kontrahentami krajowymi oraz zagranicznymi
- wykonywania prac związanych z monitorowaniem przebiegu procesu transportowego

podstawa programowa kształcenia w zawodzie TECHNIK SPEDYTOR

sp2
sp6
sp
sp5
sp4
sp3
sp7

 

mechanik motocyklowy - Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1
 

    Zawód mechanika motocyklowego jest zawodem nowym, dającym duże możliwości i pewność zatrudnienia, bowiem widoczne jest większe zainteresowanie motocyklami i skuterami, w naszym otoczeniu przybywa sklepów, salonów i serwisów motocyklowych, a brakuje specjalistów w tej dziedzinie. W województwie, a nawet w kraju nie ma tego typu szkoły. Zawód ten umożliwia również połączenie życiowych pasji z pracą zawodową.
    Mechanik motocyklowy musi być osobą otwartą na zmiany, kreatywną, musi stale doskonalić swoje umiejętności zawodowe. Powinna go też wyróżniać umiejętność pracy w zespole, umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną, specjalistycznymi programami komputerowymi, znajomość języka obcego pod kątem zawodowym, umiejętność negocjacji.
    Szkoła przygotowuje absolwentów do wykonywania wybranego zawodu, uczy planowania kariery zawodowej, dobrze przygotowuje do egzaminów zewnętrznych i daje podsawy do dalszego kształcenia się. Umożliwia też uczniom uzyskanie dodatkowych uprawnień i kwalifikacji, co zwiększa ich szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy.W szkolnym planie nauczania znajdują się przedmioty ogólnokształcące i i przedmioty zawodowe. Kształcenie praktyczne realizowane jest już od pierwszej klasy na warsztatach szkolnych lub w wybranej firmie w przypadku młodocianych pracowników.
    Umiejętności i zainteresowania uczniowie mogą rozwijać w czasie różnorodnych zajęć dodatkowych z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, które prowadzą doświadczeni nauczyciele egzaminatorzy oraz w czasie krajowych i zagranicznych wycieczek dydaktycznych np. do Poznania i Lipska, gdzie odbywają się targi motoryzacyjne. Swoje pasje uczniowie mogą rozwijać również jako kierowcy, piloci i mechanicy w różnego rodzaju rajdach samochodowych i motokrosowych. Szkoła umożliwia też uczniom udział w ciekawych projektach edukacyjnych i proponuje bogatą ofertę zajęć sportowych.
    Absolwent szkoły będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
- naprawy motocykli, ich obsługi i użytkowania
- diagnozowania motocykli, ich podzespołów i zespołów
- oceny stanu technicznego
- określania przyczyn uszkodzeń
- przygotowania kosztorysu naprawy i obsługi
- sporządzania dokumentacji
   Absolwent może podjąć pracę w serwisach, sklepach, które zajmują się sprzedażą i serwisem motocykli, w salonach samochodowych, które prowadzą sprzedaż jednośladów, firmach zajmujących się dystrybucją części do motocykli lub prowadzić własną działalność gospodarczą.

podstawa programowa kształcenia w zawodzie MECHANIK MOTOCYKLOWY

DSC06967
DSC06935
DSC_4336
Nowy-3
P6040130
DSC_0649
DSC06942
DSC_0544
DSC02212
Nowy-1
DSC_0629
kl022
Nowy-2
DSC_4301
Nowy-4
DSC_4314
DSC_4330
DSC_0632
P6040128
4GL18
P6040133

 

 

 

                  Zadbaj o swoją przyszłość i wybierz naszą szkołę.